Embed

En doğru kaş alma teknikleri

Bu kaş almayla ilgili bilinmesi gereken ilk kural: Kaşınızın başlangıç noktası tam olarak burun kıvrımınızla aynı hizada olmalı. Burun kıvrımını-göz kenarı hizasında devam edip bitmeli...


Kaş ve burun yüzün köprüsüdür. Bu yüzden orantılı olmazda yüzünüzün tüm güzelliği çökebilir. Fazla uzun kaşlarsa mutsuz, yorgun ya da sinirli görünmenize neden olur.

....Kaşlarınızı almaya başlamadan önce gözlerinizin önünde canlandırın. Cımbızı elinize almadan önce kaş kalemini alın ve kaşınızın sınırlarını belirleyin. Böylece gereksiz kılları çekip kaşınızın şeklini bozmamış olursunuz.


Hayalinizdeki kaş şekline uygun bir altyapı yoksa sade kalemle istediğiniz kaşı elde edemezsiniz. Sizin kaşınız size en çok yakışandır, bu yüzden onun şekline sadık kalarak en güzel halini ortaya çıkarın.

....Kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayarak sınırlarını en doğru şekilde belirleyebilirsiniz.

....Küt uçlu bir cımbızla kaşlarınızı almaya başlayın. Profesyonel değilseniz kesinlikle kaşınızın üst kısmını almayın. Kavisinize sadık kalın. Yeni bir kavis yaratamazsınız.

....Düz bir yüzeyle kaşınızdaki boşlukları tespit edin. Bu alanları kaş kalemiyle doldurun. Kaleminizin ucu sürekli ince olmalı. Çok kalın ve yoğun boyamalar doğal görünümün önüne geçer ve ifadenizi değiştirir. Kaşınızı boyarken fırçayla sık sık dağıtın.

....Kaşlarınızı kesinlikle çok kısaltmayın. Eğer çok uzun kaş kıllarınız varsa, kılların kalınlaşmaya başladığı bölgeye kadar kesebilirsiniz.

....Simetrik bir görüntü yakalamak için kaşın başlangıç ve bitiş noktası ile kavis yüksekliğinin aynı olması yeterlidir.

....Kaşlarınızın üzerine ince bir tabaka saydam pudra uygulayarak daha doğal ve bakımlı görünmesini sağşayabilirsiniz. 


Şimdi göz makyajınız çok daha güzel olacak!

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !